پایگاه مقاومت بسیج ثارالله(ع)
 
پنجشنبه 02 خرداد 1398 -

رای به سایت :
110
محبوب
صفحه نخست ›› بین الملل ›› حوزه 231والعصر ›› پایگاه مقاومت بسیج ثارالله(ع)
1
محبوب  
رای به خبر :
مسئله سلفی
مسئله سلفی

در این سلفی گرفتن، مسئله عکس یادگاری گرفتن نیست، مسئله عکس گرفتن در مراسم تحلیف نیست و حتی مسئله لزوما معذرت خواهی و طلبکاری نیست... مسئله همان طور که در اعتراض ها گفته می شود احساس حقارت است. احساس حقارتی که از شوق...
calendar
تاریخ : 1396/05/31 - 04:30

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج ثارالله(ع)  حوزه 231والعصر  ناحیه مقاومت بسیج سلمان فارسی ،در این سلفی گرفتن، مسئله عکس یادگاری گرفتن نیست، مسئله عکس گرفتن در مراسم تحلیف نیست و حتی مسئله لزوما معذرت خواهی و طلبکاری نیست...  مسئله همان طور که در اعتراض ها گفته می شود احساس حقارت است. احساس حقارتی که از شوق نمایندگان مجلس به عنوان طبقه مسئولین و نخبگانی جامعه برای عکس گرفتن با مسئولی خارجی است که آن مسئول در تحریم های جدید اروپا اعتراضی نکرد و حتی به تحریم های مادر آمریکایی هم اعتراضی رسمی نداشت.

البته این احساس حقارت یک بار دیگر هم در گذشته تجربه شده است. چنانکه وقتی مستشاران فرانسوی در زمان قاجار وارد ایران شده بودند مسئولین ایرانی نه تنها سعی می کردند در نزدیکی آنها بنشینند بلکه برخی اوقات هم سعی می کردند دستی به کت و شلوار آنها بکشند.
شاید چنین شوقی در بین مردم معمولی باشد خصوصا اینکه وقتی توریستی به یکی از شهرستان های کوچک می رود، مردم آن دیار برای صحبت کردن با او و عکس گرفتن بر هم سبقت می گیرند. اتفاقا این حرکت طبیعی است چون هر تازه واردی دیدن دارد. اما در شهری همچون شهر اصفهان تقریبا رفتار مردم با توریست ها خیلی طبیعی است چون تقریبا همیشه در این شهر هستند و برای دیدن آثار تاریخی و فرهنگی پرسه می زنند.

رفتار نمایندگان مجلس در این سلفی گرفتن بسیار مورد اهمیت است چون تأثیر مستقیمی بر هویت ملی مردم خواهد داشت. احساس حقارتی که مردم در تفسیر تصاویر منتشر شده پیدا می کنند، نه تنها مقوله استقلال ملی را خدشه دار می کند بلکه باور به پیشرفت در تقلید از موی سر تا ناخن پا را تقویت می کند. بنابراین چگونه می توان مطالبه اقتصاد مقاومتی و درون زایی فرهنگی و سیاست خارجی عزت مندانه را از مسئولین پیگیری کرد!

این سلفی خسارتی محض بود بر پیکره ملتی عزت طلب که هیچ وقت فراموش نخواهد شد، هر چند خدا را شکر با چشمانی پرقدرت و سری بریده عزت و هویت ملی تقویت شد.
م.ت


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 12694مطالب مرتبط