رای به سایت :
624
محبوب
حوزه 229 ذوالفقار
ناحیه مقاومت بسیج سلمان فارسی
پنجشنبه 02 خرداد 1398 -
ثبت گروه جهادی پایگاه شهید ربطی
ثبت گروه جهادی پایگاه شهید ربطی

گروه جهادی پایگاه شهید ربطی با نام " ملائک " در معاونت سازندگی سپاه به ثبت رسید .
calendar
تاریخ : 1397/08/19 - 13:32
1
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از حوزه 229 ذوالفقار  ناحیه مقاومت بسیج سلمان فارسی ،

 

گروه جهادی پایگاه مقاومت بسیج شهید ربطی با نام " ملائک " که فعالیت خود را از سال 1390 آغاز کرده است در معاونت سازندگی سپاه به ثبت رسید .

 

پایگاه مقاومت بسیج شهید ربطی با تشکیل گروهی با نام "ملائک" افدام به حمایتهای چند جانبه از خانواده های بی بضاعت نموده است که مشروح طرح به شرح ذیل می باشد

بسمه تعالی

نام طرح : ملائک

موضوع طرح اجرائی :

 تشکیل گروهی با نام ملائک متشکل از خیرین و بانیان بسیجی ، مسجدی و محلی  توسط پایگاه مقاومت بسیج شهید ربطی جهت  محرومیت زدایی و تکریم و تعظیم خانواده های بی بضاعت.

محور و عرصه فعالیت :

الف)  شناسائی و عضو گیری از خیرین و بانیان .

ب )  هدفمند کردن کمک های افراد خیر با فرهنگ سازی و ارائه راهکارهای جدید جهت بانی شدن .

 ج ) شناسائی و تشکیل پرونده جهت خانواده های بی بضاعت و آبرودار محدوده استحفاظی و تقسیم بندی آنها با توجه به  نوع و سطح نیازمندیهایشان جهت امداد و کمک رسانی .

هدف از اجرای این طرح :

 تکریم و تعظیم و کمک رسانی به خانواده های بی بضاعت ساکن در سطح محدوده استحفاظی .

تاریخ اجراء :

این طرح قریب به هفت سال است که بصورت جدی درمجموعه پایگاه مقاومت بسیج شهید ربطی در حال اجراء می باشد و در هر سال چندین مرحله به خانواده های بی بضاعت رسیدگی شده است .

تشریح طرح اجرائی : با توجه به اینکه پایگاه مقاومت بسیج شهید ربطی در یکی از مناطق جنوبی شهر قرارداشته و این مناطق محل اجماع خانواده هایی با بضاعت اندک می باشد تصمیم بر آن شد که نسبت به رصد و شناسائی خانواده هایی که از نظر مالی و معیشتی دچارضعف بوده اند اقدام شده و جهت رفع بخشی از نیازهای آنها به روشهای جدید و خلاقانه ای اقدام به جذب و مشارکت افراد خیر و بانیان مسجدی و محلی شود که بحمداله دراین مدت 50 خانواده بی بضاعت شناسائی و نسبت به مشکلاتشان توسط بانیان و خیرین اقدامات خوب و شایسته ای صورت پذیرفته است و این حرکت که مملو از دعای خیر این خانواده ها و نیت پاک بانیان و دست اندرکاران این طرح می باشد تقریباً هفت سال است که بصورت مداوم و با پیشرفت چشمگیری در حال اجراء می باشد .  

بخشی از فعالیتهای " گروه ملائک" به شرح ذیل به حضورتان اعلام می گردد:

 1. کمک رسانی به خانواده هایی که از نظر مادی و معیشتی دچار ضعف می باشند با تهیه و ارائه سبد کالا .
 2. کمک رسانی به خانواده هایی که از نظر پوشاک و البسه دچار ضعف می باشند با تهیه و ارائه بن های تهیه لباس .
 3.  ارائه کمک هزینه ازدواج با تهیه بخشی از کسورات جهیزیه و یا تقدیم جهیزیه کامل از اقلام تولیدی داخل و ارائه بن خرید به خانواده های بی بضاعتی که جوانان در شرف ازداواج دارند .   
 4.  تهیه بسته های غذائی به تعداد افراد هر خانوار از خانواده های بی بضاعت و ارائه آنها در مناسبت ها و ایام ا... ها .
 5. تهیه بسته های تحصیلی حاوی ست کامل لوازم التحریر ویژه دانش آموزان بی بضاعت و ارائه آنها در ایام بازگشائی مدارس با مشارکت مدیریت محترم مدارس محدوده .
 6. ارائه کمک های نقدی به صورت قرض الحسنه و با ضمانت اعضای گروه ملائک بدون دریافت هیچگونه سود و یا اسناد ضمانتی.
 7.  دعوت از خانواده های بی بضاعت در ایام ماه مبارک رمضان جهت اطعام ضیافت افطاری در صحن مسجد امام جعفر صادق (ع) .
 8.  برگزاری سفر زیارتی قم و جمکران و دعوت از خانواده های بی بضاعت جهت حضور در این برنامه به صورت رایگان .
 9.  اعزام 2 نفر از افراد بی بضاعتی که تا به حال به زیارت بارگاه ملکوتی ثامن الائمه ، حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) مشرف نشده اند به مشهد مقدس به صورت رایگان در هر سال .
 10. ارائه کمک هزینه درمانی و داروئی جهت افراد بیمار و بی بضاعت در حد وسع و توان گروه .
 11. برگزاری جلسات رفع اشکال درسی توسط برادران بسیجی پایگاه جهت افراد محصل بی بضاعت با توجه به علمی بودن پایگاه شهید ربطی  .
 12. ترویج فرهنگ بانی شدن و دستگیری از خانواده های بی بضاعت در بین ساکنین و کسبه محلی .
 13. ارسال تقدیر نامه به بانیان خیر و حفظ ارتباط با آنها .
 14. ارتباط گیری با خانواده های بی بضاعت توسط فرد رابط و امین و جویا شدن از وضعیت آنها .

نتایج حاصله و اثرات ناشی از اجرای طرح :

بطور کلی اجرای این طرح در سال های گذشته دارای اثرات و برکات معنوی زیادی برای مجموعه پایگاه و مخاطبان بوده است که به برخی از آنها اشاره می شود :

 جذب افرادی که علاقمند به فعالیت در این حوزه می باشند ، ارتباط گیری با بانیان و خیرینی که در این زمینه فعالیت می نمایند ، فرهنگ سازی فریضه کمک به هم نوع و ترویج آن به روشهای جدید و خلاقانه ، حفظ آبروی مؤمنین و احترام به آنها  ، دعوت به امورات خیر و خداپسندانه ، یکسو کردن کمکهای مردمی و ارائه آنها از یک کانال ، شناسائی و تکمیل شناسنامه های خانواده های بی بضاعت ، شناسائی و تکمیل فرم خیرین و بانیان خیر ، ارتباط گیری با خیرین توسط سامانه پیامک  و فضای مجازی ، ارتباط گیری با خانواده های بی بضاعت توسط رابط امین ، مطمئن و رازدار ، دریافت کمک از مدیرت مدارس محل جهت شناسائی و کمک به دانش آموزان بی بضاعت و خانواده های آنها .

توضیحات تکمیلی طرح :

 1. سبد های ارزاق حاوی یک بسته برنج ، سه عدد روغن مایع ، دو بسته ماکارونی ، چهار عدد کنسرو ماهی ، چند بسته انواع حبوبات ، یک بسته خرما ، یک بسته قند و شکر ، یک بسته نمک و دو عدد مرغ منجمد می باشد .
 2. بن خرید البسه و پوشاک که هر بن شامل ارزش ریالی مشخصی می باشد و ممهور به مهر فروشگاه شده است .
 3. کمک جهیزیه و جهیزیه کامل ویژه زوج های جوان از اقلام با کیفیت و مطلوب ایرانی .
 4. کمک هزینه سفر زیارتی قم و جمکران که شامل هزینه رفت و برگشت و پذیرائی های حین راه و شام خانواده های بی بضاعت می باشد .
 5. معرفی2 نفر در طی سال به کاروان زیارتی مشهد مقدس جهت عزیمت به آستان ملکوتی امام رضا(ع).
 6.  ارتباط گیری با سازمان هلال احمر جمهوری اسلامی ایران جهت تهیه داروها و رفع برخی از مشکلات خانواده های بی بضاعتی که بیمار دارند .
 7.  تخصیص مبلغ 10000000 ریال بصورت گردشی بین افراد بی بضاعت بعنوان وام قرض الحسنه بدون سود و بدون اوراق ضمانت و فقط با معرفی اعضای گروه ملائک .
 8.  بهره مندی از برادران تحصیل کرده بسیجی پایگاه جهت برگزاری جلسات رفع اشکال درسی (با توجه به اینکه اغلب خانواده های ساکن در این محدوده توان پرداخت شهریه آموزشگاه ها را ندارند این جلسات بصورت رایگان برگزار می گردد) .
 9.  تهیه بسته های غذای گرم در مناسبتها و ایام ا...ها بعنوان وعده غذائی وارسال آنهابه خانواده های تحت پوشش .
 10.  هماهنگی با مجموعه سرای محله عباسی و مشارکت در امورات فوق در سطح گسترده تر از محدوده استحفاظی .


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 14447
شایان طالبیمطالب مرتبط