رای به سایت :
896
محبوب
حوزه 217 قدر
ناحیه مقاومت بسیج سلمان فارسی
سه شنبه 31 ارديبهشت 1398 -
هشتمین سالگرد حماسه نهم دی ماه مبارک باد
هشتمین سالگرد حماسه نهم دی ماه مبارک باد

روز چهارشنبه نهم دی ماه 88 حماسه بی سابقه و پرشکوهی رقم خورد که خواب را از چشم گستاخان فتنه گر گرفت
calendar
تاریخ : 1396/10/09 - 14:27
1
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از حوزه 217 قدر  ناحیه مقاومت بسیج سلمان فارسی ،درحماسه ۹ دی ماه، مردم شجاع و ولایت مدار ایران اسلامی بصیرت خود را به نمایش گذاشتند و امیدهایی که دشمنان خارجی  ایجاده کرده بودند را نقش بر آب نمودند ..

 

حماسه ۹ دی تحکیم و تقویت ارکان نظام مقدس جمهوری اسلامی را موجب شد و ماهیت دینی، انقلاب اسلامی را در داخل و خارج کشور تحکیم بخشید..

 

در حقیقت حماسه ی پرشکوه و ماندگار ۹ دی ماه ۱۳۸۸ ، آب سردی بر پیکر تبلیغات واهی و نقشه های براندازانه دشمنان خارجی بود که اثبات کرد ، ایرانیان ولایت مدار ، همواره و همیشه بر پایه ی اندیشه های ناب امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری آماده جانفشانی برای حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند.

 

حضور میلیونی مردم مسلمان ایران در تظاهرات ۹ دی ماه ۱۳۸۸ ، در واکنش به حرمت شکنی عاشورای حسینی حماسه ای بی نظیر در طول سه دهه تاریخ انقلاب بود که بصیرت ، هوشیاری ، دشمن شناسی و غیرت دینی و انقلابی ملت آگاه ایران اسلامی را به خوبی نشان داد و به درستی عنوان " روز بصیرت و میثاق امت با ولایت " گرفت .

 

ابعاد گسترده و حجم عظیم حماسه مردمی به قدری مافوق محاسبات بشری بود که مقام معظم رهبری بر ناممکن بودن خلق حماسه ی ماندگار نهم دی با اراده های انسانی صحه گذاشتند و فرمودند که دست خدای متعال ، روح ولایت و روح حسین بن علی ( علیه السلام ) در لحظه لحظه های آن حماسه ماندگار دیده می شد

 

بصیرت از دیدگاه امام خامنه ای:

 

در زندگىِ پیچیده‌ى اجتماعىِ امروز، بدون بصیرت نمیشود حرکت کرد. جوانها باید فکر کنند، بیندیشند، بصیرت خودشان را افزایش بدهند.

 

معلمان روحانى، متعهدان موجود در جامعه‌ى ما از اهل سواد و فرهنگ، از دانشگاهى و حوزوى، باید به مسئله‌ى بصیرت اهمیت بدهند؛ بصیرت در هدف، بصیرت در وسیله، بصیرت در شناخت دشمن، بصیرت در شناخت موانع راه، بصیرت در شناخت راه‌هاى جلوگیرى از این موانع و برداشتن این موانع؛ این بصیرتها لازم است.

 

وقتى بصیرت بود، آنوقت شما میدانید با  کِى طرفید، ابزار لازم را با خودتان برمیدارید. یک روز شما میخواهید تو خیابان قدم بزنید، خوب، با لباس معمولى، با یک دمپائى هم میشود رفت تو خیابان قدم زد؛ اما یک روز میخواهید بروید قله‌ى دماوند را فتح کنید، او دیگر تجهیزات خودش را میخواهد. بصیرت یعنى اینکه بدانید چه میخواهید، تا بدانید چه باید با خودتان داشته باشید.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 4256


tags
   خبر قسم        خبر قسم        سایر محتوا قسم        حوزه 217 قدر        منطقه 11        محله میدان حر        نهم دی        نهم دی ماه        9 دی        بصیرت        پیام تبریک    

مطالب مرتبط