رای به سایت :
2062
محبوب
ناحیه مقاومت بسیج سلمان فارسی
شنبه 31 فروردين 1398 -
باید به سرباز احترام گذاشته شود اما امروز این اتفاق نمی افتد
سردار یزدی:

باید به سرباز احترام گذاشته شود اما امروز این اتفاق نمی افتد

فرمانده سپاه محمد رسول ا...(ص) تهران بزرگ در همایش مهارت آموزی کارکنان وظیفه گفت:در جامعه معمولا به سربازها با حس ترحم به نگاه می شود در صورتی که باید به سرباز احترام گذاشته شود اما این اتفاق نمی افتد.
calendar
تاریخ : 1397/05/21 - 13:10
5
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از ناحیه مقاومت بسیج سلمان فارسی ،فرمانده سپاه محمد رسول ا…(ص) تهران بزرگ در همایش مهارت آموزی کارکنان وظیفه گفت:وقتی سربازان وظیفه به خدمت اعزام می شوند احساس اتلاف وقت و بی انگیزگی می کنند.متاسفانه با قوانینی که مصوب می کنیم ارزش خدمت سربازی را پایین می آوریم؛مثلا وقتی برای امتیاز به یک رزمنده یا جانباز،فرزند آنها معاف می شوند،سایرین احساس اتلاف وقت می کنند. وی افزود:معمولا در جامعه به سربازها با حس ترحم نگاه می شود؛باید به سربازاحترام گذاشته شود اما این اتفاق نمی افتد.امروزه طوری با سرباز برخورد می شود که خلاف فلسفه سربازی است.زیرا فلسفه سربازی این است که نوجوانی که به جوانی رسیده حس مسئولیت اجتماعی پیدا کند.این احساس که هر کاری انجام می دهیم باید در ازای دریافت چیزی باشد در جوان هست و خدمت سربازی باعث می شود ایثارگری را بیاموزد. فرمانده سپاه تهران در ادامه گفت:خدمت سربازی برای جوان به منزله ورود به اجتماع است؛ تا یاد بگیرد خودخواه نباشد.ما باید فضایی در این دوران ایجاد کنیم که جوان احساس کند دوره سربازی، دوره خوبی است.همین جوان ها هستند که در اجتماع پست می گیرند و اگر دوران سربازی بدی گذرانده باشند در پست های خود رفتارهای ناهنجار انجام خواهند داد. وی خاطرنشان کرد:اگر قرار باشد هر کسی کوچکترین خطایی کرد بخواهیم اشد برخورد را با او انجام دهیم، مورد قبول ما نیست. اگر با سرباز رفاقت کنیم او هم با ما رفاقت خواهد کرد.همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند که باید در دوران خدمت به جوانان مهارت آموزش داده شود.ممکن است فردی لیسانس ادبیات داشته باشد و در خدمت سربازی مثلا لوله کشی یاد بگیرد حداقل این فایده را دارد که در خانه خود می تواند کارهای فنی را انجام دهد.از شما خواهش میکنم با سربازها خوب برخورد کنید.

 

 

منبع: بسیج پرس


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 15415


tags
   خبر قسم        عکس قسم        سایر محتوا قسم        ناحیه مقاومت بسیج سلمان فارسی        منطقه 11        محله میدان حر        سردار یزدی        سرباز                                    

مطالب مرتبط