رای به سایت :
2061
محبوب
ناحیه مقاومت بسیج سلمان فارسی
سه شنبه 06 فروردين 1398 -
شهیدی که توانسته بود وقوع جنگ تحمیلی را پیش‌بینی کند
شهیدی که توانسته بود وقوع جنگ تحمیلی را پیش‌بینی کند

عضو سابق شورای شهر تهران گفت: شهید چمران در سیاست تحلیل‌های عالی داشت و حتی توانسته بود وقوع جنگ تحمیلی را پیش‌بینی کند.
calendar
تاریخ : 1397/03/30 - 20:12
0
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از ناحیه مقاومت بسیج سلمان فارسی ،مهدی چمران عضو سابق شورای شهر تهران؛ با اشاره به خصوصیات و شخصیت والای شهید مصطفی چمران گفت: وی دارای شخصیتی خستگی ناپذیر و خاکی بود، وی در کنار نیروهای خودش می‌جنگید و با آنها درون سنگرها زندگی می‌کرد و اصلا مثل آن فرماندهانی نبود که از پشت بیسیم فقط دستور می‌دهند، بلکه سعی می‌کرد تا با نیروهای زیر دست خود همراه و همگام باشد و قبل از جنگ هم در اولین دوره آموزش‌هایی که خودش برگزار می کرد، به غیر از اینکه آموزش می‌داد سعی می‌کرد که با نیروهای خود همراه و همگام باشد.

وی ادامه داد: اخلاق خوب دکتر چمران زبانزد بود، حتی زمانی که با دشمنانش روبرو می‌شد، به آنها دست می‌داد و با آنها روبوسی می‌کرد، حتی زمانی که ابوموسی یکی از فرماندهان چپ‌گرا و کمونیست جنوب لبنان از اطرافیانش درخواست سر او را کرده بود،  خود مصطفی به تنهایی و بدون هیچ‌گونه همراه و سلاحی نزد وی رفت.

عضو سابق شورای شهر تهران با اشاره به نگرش سیاسی شهید چمران گفت: وی در فضاهای سیاسی تحلیل‌های بسیار عالی داشت و حتی توانسته بود وقوع جنگ تحمیلی را پیش‌بینی کند و در زمانی که کسی به حرف ایشان اعتمادی نداشت و بیان می کردند که باید هواپیماهای خود را نیز بفروشیم، شهید تربیت نیروهای چریکی در پادگان لشگرک را شروع کرد و با کمک نیروهای آموزش دیده درون این پایگاه به کمک رهبر انقلاب اسلامی و خودش ستاد جنگ‌های نامنظم را تشکیل  داد و به جبهه های حق علیه باطل معرفی کرد.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 15415


tags
   خبر قسم        عکس قسم        سایر محتوا قسم        ناحیه مقاومت بسیج سلمان فارسی        منطقه 11        محله میدان حر        جنگ تحمیلی        شهید چمران                                    





مطالب مرتبط