رای به سایت :
2062
محبوب
ناحیه مقاومت بسیج سلمان فارسی
جمعه 03 خرداد 1398 -
تجلیل از ۴۵ خانواده شهید در مراسم «ستارگان آسمانی»
با حضور فرمانده محترم سپاه تهران بزرگ؛

تجلیل از ۴۵ خانواده شهید در مراسم «ستارگان آسمانی»

مراسم تجلیل از 45 خانواده شهید مدافع حرم، آتش‌نشان و هسته‌ای با حضور سردار یزدی و سردار اسداللهی و جمعی از خانواده های شهدا و رزمندگان برگزار شد.
calendar
تاریخ : 1397/03/21 - 08:49
1
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از ناحیه مقاومت بسیج سلمان فارسی ،مراسم تجلیل از خانواده شهدای مدافع حرم، آتش نشان و هسته ای با عنوان ستارگان آسمانی با حضور سردار محمدرضا یزدی فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ و سردار خسرو عروج مشاور فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شنبه ۱۹ خردادماه برگزار شد. سردار عروج در این مراسم جانفشانی رزمندگان در جبهه های دفاع مقدس، جنگ ۳۳ روزه، سوریه و جبهه مقاومت را نشات گرفته از پیوند قلبی شهدا با واقعه عاشورا و اباعبدالله الحسین دانست و بر استواری در این راه برای پیروزی در عرصه های مختلف تاکید کرد. وی در توصیف حالات شهدا در لحظات پایانی زندگیشان اظهار داشت: دو بار در جنگ شهیدانی را دیدم که در لحظه جان دادن که انتظار می رود کسی سر آن ها را روی دامن بگیرد خواستند سرشان را بر زمین بگذارند چرا که در آن لحظه سیدالشهدا را دیدند. سردار عروج تصریح کرد: شهدا گفتند دین ما دین حسین ابن علی است. امام هم این نوید را داد اگر با چنین مقیاس هایی به شهادت برسیم امام حسین (ع) بر سر بالین می آید. وی در پاسخ به برخی شائبه ها از اینکه رزمندگان هیچ گاه به دنبال نتیجه نبودند بیان کرد: پیش می آمد قبل از عملیات آنقدر تمرین می کردیم که پوست می انداختیم. اینطور نبود بدون اعتقاد به نتیجه کار نکنیم ولی نتیجه اصل نیست. سردار عروج همچنین لازمه شناخت برخی اشخاص همچون امام خمینی و علامه طباطبایی را بینش عمیق دانست و عنوان کرد که ممکن است برای رسیدن به این شناخت ده ها سال طول بکشد. وی ماهیت دفاع مقدس را انسان ساز دانست و از ماحصل عبادت خالصانه به عنوان نیروی محرکه تغییر یاد کرد. وی جایگاه ولی فقیه را جایگاهی ملکوتی عنوان کرد که باعث شد بسیاری از جوانان در حفظ این راه جان خود را تقدیم کنند و باعث نقشه برابر شدن نقشه های ابر قدرت ها شود. در بخشی از مراسم کیک تولد فاطمه سلما ثامنی راد دختر شهید ثامنی راد بریده شد. همچنین از ۴۵ خانواده شهید در این مراسم تجلیل و تقدیر شد.

منبع: بسیج پرس


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 15415


tags
   خبر قسم        سایر محتوا قسم        سایر محتوا قسم        ناحیه مقاومت بسیج سلمان فارسی        منطقه 11        محله میدان حر        سردار یزدی        ستارگان آسمانی                                    

مطالب مرتبط